poniedziałek, 10 listopada 2014

Wakacje Au Pair & propozycje postów

Hej ! Dzisiaj mijają 2 miesiące odkąd przyleciałam do Nowego Orleanu!
Szukam pomysłów na nowe notki!   Póki co mam sporo do nadrobienia, ale jeżeli macie jakieś pomysły to śmiało podawajcie je w komentarzach :)


Nadchodzące posty:
 • fotorelacja z NO
 • ostatnie dni w Nowym Jorku
 •  podsumowanie pierwszego roku,
 •    dlaczego nie przedłużyłam roku z tą samą rodzinką,
  i jak wyglądało nasze pożegnanie.
 •  wady i zalety programu Au Pair.


  WAKACJE AU PAIR:


  Dzisiaj dostałam maila od LCC dot. brania przez Au Pair wakacji.
  Stwierdziłam, że o tym napiszę, bo raczej się o tym nie mówi w zasadach programu i wiem, że często jest to zaskoczenie dla Au Pair. Tak, też zaskoczyły mnie niektóre punkty.
  Tłumaczę tylko to, co dzisiaj dostałam od LCC, więc nie piszcie w komentarzach, że nie mam racji bo wy tak nie macie, bo nie ja te zasady wymyśliłam.

  1. Au Pair ma prawo do 2 tygodni wakacji. Jeden tydzień może być wybrany przez host rodzinę, drugi tydzień wybiera Au Pair.

  2. Jest polecane branie pierwszego tygodnia wakacji w ciągu pierwszych 6 miesięcy i drugi tydzień w trakcie drugiej połowy roku.

  3. Au Pair nie powinna brać wakacji w ciągu swoich pierwszych miesięcy, ponieważ jest to czas na poznanie się z host rodziną i dostosowanie się.

  4. Jeżeli urlop jest brany jako poszczególne dni (11 dni !!) to obie strony powinny to zapisywać.

  5.Wakacje to całkowicie wolny czas dla Au Pair.

  6. Jeżeli Au Pair podróżuje z host rodziną i wykonuje obowiązki związane z dziećmi to uważane jest to za normalne godziny pracy.

  7. Jeżeli host rodzina podróżuje, a Au Pair zostaje w domu to i tak należy się jej tygodniowa wypłata oraz host rodzina musi zapenić jedzenie na czas ich nieobecności.

  8. Host rodzina może poprosić Au Pair o wzięcie wakacji, kiedy host rodzina wyjeżdża, ale powinno to być uzgodnione dużo wcześniej.

  * Nie ma przepisu dot. wakacji w kontrakcie.
  Host rodzina powinna omówić z Au Pair wcześniej czy oczekują od niej pracy, spędzania tego dnia jako członek rodziny, czy po prostu jest to jej dzień wolny. Jednak powinno być to wyjaśnione z uprzedzeniem czy jest to dzień wolny odliczany od 11 dni, które przysługują Au Pair, czy jest to dzień extra wolny, który rodzina zdecydowała się nam dać.

9 komentarzy:

 1. czyli wakacje dla aupair to 2 tygodnie czy 11 dni w końcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2 tygodnie, ale wlicza się w to ''przepisowe'' 1.5 dnia wolnego, które Ci przysługuje.
   Ale jeżeli chciałabyś brać wolne, np. raz 3 dni, potem 4 itd. to wtedy licz 11 :)

   Usuń
 2. Hej. Zastanawiam się jak wygląda sprawa z językiem. Na jakim poziomie faktycznie powinien być, bo poziom komunikatywny to w zasadzie nic nie określa gdyż dla jednych oznacza samodzielne zamówienie coli a dla drugich rozmowę na tematy polityczne :) Twój język gdy wyjeżdżałaś do USA na jakim poziomie się kształtował (może miałaś już jakiś certyfikat). Trzymając się tematu języka.... jakie są twoje sposoby nauki? Co polecasz?
  Ciekawi mnie także jak wygląda sprawa utrzymania au pair, a zwłaszcza kwestia żywieniowa. Czy pieniądze z kieszonkowego mają pokrywać jedzenie czy też rodzina je opłaca.
  Miło by było jak by na blogu powstał wpis jak przełamać pierwsze lody z rodziną.
  Hm. Zastanawiam się także jak wygląda pomoc przy zadaniach domowych dzieci. Czy trudno wytłumaczyć ładnie/składnie im np. geografie, biologie?

  Jeśli już na któreś z pytań odpowiadałaś to istnieje możliwość podania linku w odpowiedzi?
  Z góry dzięki!
  Pozdrawiam Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne informacje, ostatnio właśnie zastanawiałam się jak to jest z tym gdy rodzina zostawia cię samą w domu a sama jedzie na wakacje, czy jest wtedy płacone czy nie. Rozwiałaś moje wątpliwości. :)
  Czekam na kolejne posty. Pozdrawiam! D:

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej. Mam pomysł na post (a może nawet na serie?Kto wie:)
  "Słowniczek au-pair" Sądzę, że taki post pomógł by wielu dziewczyną. Zawarłabyś w nim słowa/zdania które najczęściej przewijają się w ciągu dnia au-pair (np. formułki, które najczęściej kierujesz do dzieci czy też host-family). Mogłabyś też wskazać jakie grupy słów (np.owoce) koniecznie należy sobie uporządkować przed wyjazdem.
  Pozdrawiam
  Zoja

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za info, na pewno mi się przyda za 2 lata :)
  Zgadzam się w 100% z anonimem (z 10.11.2014 z 18:06) co do słowniczka. Zawsze zastanawia mnie jak to wygląda w praktyce, jak Au Pair zwracają się do dzieci. Mogłabyś również nagrać filmik "Jeden dzień z pracy Au Pair", coś takiego jak:
  https://www.youtube.com/watch?v=FrXz7pcU26c
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Musiałaś coś płacić za przedłużanie programu?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak dla mnie, to nie jest do końca fair, że rodzinka może powiedzieć, kiedy masz mieć tydzień wakacji. Według mnie, Stany są tak ogromnym krajem, że czasami naprawdę żeby cokolwiek zaplanować czy zobaczyć coś więcej, tydzień nie wystarczy. Wiadomo, że jest ten "travel month", ale jeśli się przedłuża, to się go nie ma...

  OdpowiedzUsuń
 8. czesc :)) widzialam na Twoim instagrami zdjecie z gdanska ;) jestes w polsce na wakacjach czy juz tak na dobre wrocilas ?

  OdpowiedzUsuń