wtorek, 22 października 2013

Kurs - part I

Aby pozytywnie ukończyć program muszę zdobyć  80 godzin kursu. Wybrałam  LEARNING ACROSS AMERICA "Washington, DC - Monuments and Memorials" na BMCC ( Borough of Manhattan Community College). 

Dokładny opis: Participants are invited to explore the history, geography, landmarks, arts and customs of Washington, DC. Learn about fascinating cultures and locales through classroom lectures, films, articles and discussions while improving your English comprehension skills.

Zajęcia odbywają się w niedziele ( 20 X ) i w niedziele ( 2 XI ) na Harlemie, NY od 10 do 17, z godzinną przerwą na lunch, w trakcie którego można wychodzić poza budynek.
Pierwsze zajęcia mi się podobały. Najpierw 2 godzinny film, nawet ciekawy mimo, że na początku przysnęłam. Następnie computer lab time, gdzie pracowaliśmy w 2 i 3 osobowych grupach.
Po przygotowaniu wszystkich info na dany temat, wydrukowaniu obrazków musieliśmy przygotować plakat. Po skonczeniu, każda grupa musiała go przedstawiać.
Nie obeszło się bez zadania domowego....muszę wymyślić i zrobić pomnik 3D i przedstawić do na następnych zajęciach. Opis tego cuda nie może być krótszy niż 500 słów.
Także mam co robić przez 2 tygodnie :X

W ramach kursu 23-24 XI jadę na wycieczkę do Washingtonu i tym sposobem uzyskam 35 godzin (3.5 kredytu). Nad 45 godzinami, które zostaną mi do zrobienia pomyślę w przyszłym roku. Prawdopodobnie wybiorę to samo tylko, że z wycieczką do Kanady :)
Klasa jest na 6 piętrze, więęc widoczki są bardzo ładne, pomijając brudne okna.
Nie możemy wnosić aparatów, więc no photos xd Następnym razem ogarnę coś telefonem :)
Ogólnie, żeby wejść do szkoły to wszystkie dziewczyny i chłopacy musieli przejść przez bramki jak na lotniskach i wszystkim zaglądali w plecaki/torby.

Razem ze mną na kurs chodzi Oliwia. Poznałyśmy się....napisała do mnie, gdy trafiła na mojego bloga. O dziwo znalazła rodzinę też w Chappaqua, więc lucky me :D

HARLEM

PARTY CITY
PARTY CITY

10 komentarzy:

 1. Ciekawe! Podoba mi się opcja z wyjazdem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ile kosztuje taka opcja z wyjazdem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kurs razem z wycieczką kosztował 299 $, które opłaca rodzina :)

   Usuń
 3. Super ten kurs! Lubię Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej:) a po perfect match w apia zmienia sie jakos profil w sensie jakies dodatkowe opcje czy cos dodatkowego do wypelnienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak. tzw. PRE DEPARTURE PROJECT. Uzupełniasz tam info o rodzince swojej, podają Ci kilka słówek do zapamiętania, masz quizy itp. które trzeba uzupełnić :)
   No i widzisz więcej rzeczy o rodzince co wg mnie powinno być widoczne od razu :)

   Usuń
 5. Oj Sandra :D Pozytywnie tam masz ! No i blog ma nową szate graficzna :)) Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń